Posted on Leave a comment

Skarpetki na prezent – dlaczego warto

  • Wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby

Najlepsze prezenty to te, które wręczają nam nasi bliscy, mogąc dopasować prezenty do naszych zainteresowań czy marzeń. Wyjątkowe prezenty podkreślają włożone w ich przygotowanie serce. Być może dlatego dla wielu osób skarpetki bywają zamiast hitem, to kitem. Nic dziwnego, że kupiona w ostatniej chwili para czarnych skarpetek może być dla kogoś mało wyrafinowanym prezentem. Jeśli jednak zastąpilibyśmy ją parą kolorowych skarpetek Rowery i wręczyli miłośnikowi kolarstwa, to z pewnością uzyskalibyśmy zupełnie przeciwny efekt.

  • Dla tych, którzy cenią praktyczne prezenty

Praktyczne prezenty mają wiele zalet. W przypadku, kiedy są to skarpety, nie tylko rozwiązują problem zakupu nowych skarpetek, ale i chronią przed otrzymaniem czegoś, co zalegałoby na dnie szafy. Kolorowe skarpetki nosić można zarówno latem, jak i zimą. Ich wzory dopasować można do stroju już nie tylko sportowego, lecz również eleganckiego, co dobrze pokazuje moda na skarpetki do garnituru, np. w czerwone grochy. Dla nas to zawsze strzał w dziesiątkę. I to dla każdego niezależnie od wieku.

Posted on Leave a comment

Jak dbać o skarpety?

Aby Twoje świeżo zakupione skarpetki cieszyły się długim i beztroskim żywotem, warto żebyś wiedział o kilku rzeczach:

Najlepszym sposobem aby mieć ładne i gładkie skarpety, jest ich złożenie na płasko zaraz po wysuszeniu. Nie eksperymentuj z żelazkiem – a jeśli już – to nastaw je na najniższą możliwą temperaturę. W skład skarpet wchodzą włókna syntetyczne – poliamidy i elastan. Narażenie ich na działanie wysokich temperatur doprowadzi do zniekształcenia całej dzianiny. Straci ona swoją elastyczność i „pamięć kształtu”. 

Swoje soxy najlepiej jest suszyć – [uwaga: autorska figura retoryczna] – w zwisie swobodnym na sznurze. Serio! Dzięki temu, skarpetka nie będzie narażona na mechacenie się w czasie odwirowania lub suszenia maszynowego. Jeżeli jesteśmy już przy sprawie mechacenia – to sprzedamy Wam jeszcze jedną poradę. Dobrze jest prać skarpety na lewej stronie – to naprawdę wydłuża ich żywot.

Piorąc bawełniane skarpetki nie warto bawić się w Małego Chemika. Bawełna jest delikatnym włóknem i wszelkiego rodzaju odplamiacze i im podobne wynalazki, po pierwsze – mogą odbarwić skarpetę, a po drugie – uszkadzają strukturę włókna i drastycznie skracają żywotność produktu. 

Pranie skarpetek w temperaturze powyżej 40 stopni również nie będzie dobrym pomysłem. Chyba, że chcecie mieć skarpetkę o jakieś 2 rozmiary mniejszą…

Posted on Leave a comment

Jak dobrać skarpety do garnituru i nie tylko

Ludzie zainteresowani modą wiele rozprawiają o marynarkach, koszulach, spodniach czy butach… Słusznie, bo te elementy ubioru mają zasadniczy wpływ na nasz wizerunek, ale nie wolno zapominać o dodatkach. Regularnie powraca temat różnych dodatków jak krawaty, poszetki czy nawet skórzane bransoletki. Ale jest taka część garderoby, którą mamy na sobie co dzień, a jakbyśmy się bali o niej rozmawiać.